Heidi Családi Bölcsőde Pilisszentiván

2084 Pilisszentiván, Szabadság út 219.

Bölcsődénk

A Heidi Családi Bölcsőde 2005. szeptemberében indult Pilisszentivánon, a Szabadság út. 217 szám alatt. Jogos igényként merült fel a Heidi Német Nemzetiségi Óvodába járó gyermekek szülei körében. Az óvodás korú gyermekek három év alatti kistestvérei nap, mint nap kísérik testvéreiket az óvodába. Szerettek volna időnként ők is játszani maradni és a szülők is szívesen hagyják közöttünk. A nagy érdeklődésre való tekintettel 2005 nyarán bővítettük az óvoda épületét és létrehoztuk a három év alatti gyermekek fogadására egy teljesen különálló épületben a családi bölcsődét. Családi bölcsődénk egy olyan "napközi", ahol alakítani, formálni tudjuk a ránk bízott gyermekeket és megmutatni nekik a világot olyannak, amilyen.

máj

Pedagógus Oscar díj 2021

Óvodánk alapítója és vezetője 2021. áprilisában elnyerte a Pedagógus Oscar díjat! Gratulálunk!
ápr

Az agresszivitás okai az óvodás gyermekeknél

Napjainkban egyre inkább előtérbe kerül az agresszivitás kérdése: egyre több az olyan gyermek, aki igen durván viselkedik társaival, irigykedik, veszekszik, stb. A szülők pedig nem tudják, hogy mi lehet ennek az oka vagy azt, hogyan oldják meg ezt a problémát. Az agresszió egy erőszakos viselkedési forma, mely arra irányul, hogy valaki egy másik személyben kárt okozzon. Ennek jelei, kezdetleges formái már gyermekkortól megfigyelhetőek: erős tiltakozás, feszültség, szorongás formájában jelentkezik.
nov

Az óvónő is "csak" egy anyuka otthon

Minden szülő arról álmodik, hogy gyermekének fejlődését végig nézhesse, irányíthassa, befolyásolhassa. Nekem ez megadatott. Óvodapedagógusként, és óvodánk vezetőjeként, büszkén, örömmel, és minden tudásommal fejleszthetem saját gyermekem énjét, tudatát, képességét.
nov

Különbségek a nagycsoport és az iskolai felkészítő csoport között!

Mai bejegyzésem apropója, hogy sokan összekeverik a címben említett két fogalmat, lássuk tehát a részleteket. Már a fogalmak meghatározásából is látszik, hogy egy nagycsoportos gyermek nem biztos, hogy iskolafelkészítésben is részesül.