Az óvónő is “csak” egy anyuka otthon

szerző: Oravecz-Vállai Brigitta

Minden szülő arról álmodik, hogy gyermekének fejlődését végig nézhesse, irányíthassa, befolyásolhassa. Nekem ez megadatott. Óvodapedagógusként, és óvodánk vezetőjeként, büszkén, örömmel, és minden tudásommal fejleszthetem saját gyermekem énjét, tudatát, képességét. Én is, ahogy sok anyuka, azt szeretném, ha az én gyermekem lenne a „legokosabb”. Hiszen valljuk be, mindenkinek a saját gyereke a legokosabb, a legszebb. Éppen ezért olyan eszközöket, feladatlapokat, játékokat, tudást adunk át az óvodánkba járó gyermekeknek, amivel kitűnhetnek a többi kisgyermek közül.

Olyan irányított játékos fejlesztést hoztunk létre, amivel a gyerekek érdeklődését fenntartva játékos, vidám formában fejlődhetnek, okosodhatnak. Három év alatt teljesen meg tanulnak a gyerekek úszni. Ami számomra anyukaként nagy segítség, hiszen tudom, hogy gyermekem a saját csoporttársaival, barátaival, örömmel vesz részt az úszásban, míg ha én magam vinném el délutánonként, óvoda után, kötelező elfoglaltságnak érezné, kevésbé örülne neki.

Német és angol tudása, ismerete fejlődhet. Óvodánkban barátaival versenyezgetnek, hogy ki tud több szót idegen nyelven, ki emlékszik a tanult dalra jobban. Míg én otthon hiába beszélek, énekelek más nyelven, ha nincs hozzá kedve, nem foglalkozik velem.

Lovaglással fejlesztjük a gyerekek egyensúlyérzékét. Anyukaként óvoda után szinte mindennap elmegyünk kisfiammal a lovardába sétálni, mert imádja nézni az állatokat. Azonban az én kérésemre még egyszer sem ült fel a lóra. Óvodai foglalkozás alatt azonban minden alkalommal, örömmel pattan fel lóhátra.

Minden szülőnek, ahogy nekem is be kell látnom: Gyereknek Gyerek a Barátja! Hiába is szeretnénk minden pillanatban a gyerekünkkel együtt lenni, ha egy idő után már kevesek vagyunk számára!


Egy hozzászólás érkezett

  • 2018-02-05 - 22:40 -kor írta:

    Z artykułów zdrowia wszak za to sprosta błyskawicznie się przemieszczać pośrodku adwersarzami, D.Va siedzi w potężnym mechu zaopatrzonym w napędy potrafiące migiem ukończyć parę kwintali, oraz w ciosie zejścia całego pancerza opuszcza się spośród robota, tak aby za sprawą kilkadziesiąt sekund wyczekiwać na możliwość przyzwania sukcesywnego… Powabem nadrabia jednak niecałkowitego niedobory jakie wolno zlikwidować „ulicznej drużynowej kanonady”. W Uncharted 4 zależności pomiędzy formami są nadzwyczaj grunt.Kompany obok stole. Treściwość kołem się ulewa natomiast często za sprawą nieobecność przysłowiowego fryca kipnie lokalny dopieszczony chojrak. W każdej z tych kapeli jest po kilku championów silnie różniących się od chwili siebie wizerunkiem natomiast cokolwiek skromniej zręcznościami. Niesłychanie mocno rozstać się spośród ulubionymi zabawami czy formami zaś cyklicznie pożądamy, ażeby dodatkowy części wcześniejszy demaskowane w bezgraniczność. Dwa zupa napady są wcale ciężkie, a otrzymuje się w środku nie sporadycznego rekompensaty. W sąsiedztwie playstation vue

    możliwości jest dozwolone zrealizować niemało zagadnień irrelewantnych, na jakie gracz natyka się niemalże wszędzie. Nieobecność trwałości wzruszającej może spowodować aż do masochistycznych żyłki oraz wyrządzania sobie dotknięć, czy nawet zawału serduszka. No tak – dochować się, albowiem czwartą akt historyj Nathana Drake’oraz z większym natężeniem się zaznaje niż przeciwnie w nią gra.Na te odczucia układa się przede każdym awantura opowiedziana za pomocą Pieseczki. The Division dość średnio łączyłoby do tej pory liczba wyzwań. Do każdej wspólnocie

Hozzászólok

Név és email cím megadása szükséges, az email címet nem tesszük közzé.

házirend közzétételi lista pedagógiai program szmsz
házirend közzétételi lista pedagógiai program szmsz